Coraz bliżej święta... 0

Szukasz pomysłu na zimowy wieczór? Bardzo proszę, rodzinna świąteczna planszówka!

Planszówkę możesz pobrać tutaj.

Jak się wspierać 0

Jak się wspierać?

Chyba nie ma innego sposobu na w miarę udane życie, jak troska o siebie. A skoro troska, to i wsparcie. Jak się mądrze wspierać? Garść inspiracji!

  1. Myśl o sobie dobrze. Doceniaj się i buduj swoją pewność siebie. Pewność siebie  pozwoli Ci na odważne decyzje i działania.
  2. Słuchaj swojego serca i brzucha, inaczej emocji i intuicji. Przede wszystkim dopuść do siebie emocje i je przetraw.
  3. Rozmawiaj ze sobą szczerze. Okłamywanie siebie, udawane, że jest inaczej, niż jest, nie prowadzi do dobrych rezultatów. Czasami jest nam trudno do czegoś się przyznać, coś zaakceptować, ale to naprawdę pomaga.
  4. Dbaj o swoje potrzeby. Człowiek zmęczony, pozbawiony snu, źle się odżywiający wiele nie zwojuje. I innym też nic ciekawego nie zaoferuje.
  5. Przebaczaj sobie błędy. Funkcjonowanie w poczuciu winy i wstydzie nie pomoże Ci w życiu. Błędy popełnia każdy, ważne, jaką lekcję z tego wyciągniesz.
  6. Traktuj się dobrze na co dzień. Traktuj się tak, jak chcesz, aby traktowali Cię inni. Dbaj o swoje ciało i głowę.
Nigdy nie zapominaj o marzeniach! 0

Jest dużo cytatów dotyczących marzeń, które są mi bliskie. Napiszę jeden, który pochodzi od Eleanor Roosvelt i brzmi "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń". Uwielbiam marzyć. Uwielbiam też przekładać swoje marzenia na konkretne działania. W pewnym momencie niektóre marzenia są możliwe do realizacji. Trzeba się tylko odważyć. 

Marzenia trzeba spisywać. Trzeba je wizualizować - nie tylko w głowie, ale i na papierze! Przygotowałam arkusz, który może do tego służyć:

Arkusz możesz pobrać tutaj. W sklepie jest też kubek dla prawdziwych marzycielek!

Nie bójcie się marzyć!

czytaj całość »
Walentynki na wiele sposobów 0

Już za niedługo Walentynki! Przygotowałam grę bingo, którą możesz pobrać, wydrukować i grać!

Grę możesz pobrać tutaj.

W sklepie znajdziesz też mnóstwo prezentów! Nie tylko dla ukochanej lub ukochanego, bo przecież Walentynki można świętować na wiele sposobów. Ten dzień to okazja do obdarowania upominkiem każdego, kto jest dla Ciebie bardzo ważny i wyjątkowy – dziecko, przyjaciel, przyjaciółka, babcia, dziadek, mama, tata, koleżanka z pracy, sąsiadka czy Twój pies albo kot! Pokaż im, jak dużo dla Ciebie znaczą!

Zajrzyj do sekcji Kolekcja Walentynkowa. A dla pupili polecam sekcję Miski dla psów i kotów.

Jak się nie dać rozmemłaniu 0

Czym jest rozmemłanie? To jest taki stan, że brakuje Ci energii. Że niby coś robisz, ale efektów brak. Że masz totalną niemoc twórczą.

Chyba każdy w taki stan wpada od czasu do czasu. Jak się nie dać rozmemłaniu?

Planuj, nawet jak plany biorą w łeb. Nie wypadaj z rytmu planowania. Planuj kolorowo i kreatywne. Używaj kolorów, karteczek, notatników. Odhaczaj, zakreślaj. Zaczynaj od działania najłatwiejszego, które masz na liście. Sukces zmotywuje Cię do dalszego działania! Stosuj metodę małych kroków. Rób sobie podsumowania dnia – to da Ci obraz, gdzie jesteś. Zaplanuj też priorytety na kolejny dzień – dzięki temu utrzymasz koncentrację.

Ważne jest też ćwiczenie się w utrzymywaniu regularności działania, np. wstawanie o tej samej porze, niezależnie od dnia tygodnia. Regularne nawyki dają poczucie sprawstwa.

Rób przerwy. Odpoczywaj, bo regeneracja jest kluczowa. Ruszaj się. I pamiętaj o witaminie B, potrzebnej dla dobrej pracy Twojej głowy i koncentracji.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl