Nigdy nie zapominaj o marzeniach! 0

Jest dużo cytatów dotyczących marzeń, które są mi bliskie. Napiszę jeden, który pochodzi od Eleanor Roosvelt i brzmi "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń". Uwielbiam marzyć. Uwielbiam też przekładać swoje marzenia na konkretne działania. W pewnym momencie niektóre marzenia są możliwe do realizacji. Trzeba się tylko odważyć. 

Marzenia trzeba spisywać. Trzeba je wizualizować - nie tylko w głowie, ale i na papierze! Przygotowałam arkusz, który może do tego służyć:

Arkusz możesz pobrać tutaj. W sklepie jest też kubek dla prawdziwych marzycielek!

Nie bójcie się marzyć!

czytaj całość »
Walentynki na wiele sposobów 0

Już za niedługo Walentynki! Przygotowałam grę bingo, którą możesz pobrać, wydrukować i grać!

Grę możesz pobrać tutaj.

W sklepie znajdziesz też mnóstwo prezentów! Nie tylko dla ukochanej lub ukochanego, bo przecież Walentynki można świętować na wiele sposobów. Ten dzień to okazja do obdarowania upominkiem każdego, kto jest dla Ciebie bardzo ważny i wyjątkowy – dziecko, przyjaciel, przyjaciółka, babcia, dziadek, mama, tata, koleżanka z pracy, sąsiadka czy Twój pies albo kot! Pokaż im, jak dużo dla Ciebie znaczą!

Zajrzyj do sekcji Kolekcja Walentynkowa. A dla pupili polecam sekcję Miski dla psów i kotów.

Jak się nie dać rozmemłaniu 0

Czym jest rozmemłanie? To jest taki stan, że brakuje Ci energii. Że niby coś robisz, ale efektów brak. Że masz totalną niemoc twórczą.

Chyba każdy w taki stan wpada od czasu do czasu. Jak się nie dać rozmemłaniu?

Planuj, nawet jak plany biorą w łeb. Nie wypadaj z rytmu planowania. Planuj kolorowo i kreatywne. Używaj kolorów, karteczek, notatników. Odhaczaj, zakreślaj. Zaczynaj od działania najłatwiejszego, które masz na liście. Sukces zmotywuje Cię do dalszego działania! Stosuj metodę małych kroków. Rób sobie podsumowania dnia – to da Ci obraz, gdzie jesteś. Zaplanuj też priorytety na kolejny dzień – dzięki temu utrzymasz koncentrację.

Ważne jest też ćwiczenie się w utrzymywaniu regularności działania, np. wstawanie o tej samej porze, niezależnie od dnia tygodnia. Regularne nawyki dają poczucie sprawstwa.

Rób przerwy. Odpoczywaj, bo regeneracja jest kluczowa. Ruszaj się. I pamiętaj o witaminie B, potrzebnej dla dobrej pracy Twojej głowy i koncentracji.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl